Rasmuksen näyttelytulokset
Päivämäärä
|
Paikkakunta
|
Tuomari
|
Arvostelutulos
|
|
|
|
Nuoret 6-10kk
|
27.6.2009
|
Siilinjärvi
|
Albert Kurkowski
|
EX 3
|
28.6.2009
|
Siilinjärvi
|
Robert Lubrano
|
EX 1
|
26.9.2009
|
Tampere
|
Helene Reiter
|
EX 3
|
27.9.2009
|
Tampere
|
Tatjana Boyko
|
EX 1, BIV, NOM
|
|
|
|
Aikuiset yli 10kk
|
28.11.2009
|
Helsinki
|
Bjarne Wickström
|
CAC, BIV
|
29.11.2009
|
Helsinki
|
Marjatta Koskenkangas
|
CAC, BIV
|
13.02.2010
|
Jyväskylä
|
Britta Busse
|
CAC
|
CHAMPION
|
14.02.2010
|
Jyväskylä
|
Michael Edström
|
CACIB
|
22.05.2010
|
Tallinna
|
Olga Komissarova
|
CACIB, BIV, NOM
|
23.05.2010
|
Tallinna
|
Marino Koot
|
CACIB, NOM
|
INTERNATIONAL CHAMPION
|
10.07.2010
|
Vantaa
|
Henry Hornell
|
CAGCIB, BIV, NOM
|
11.07.2010
|
Vantaa
|
Alexander Platz
|
CAGCIB, BIV, NOM, BIS
|
04.09.2010
|
Tampere
|
Anne Paloluoma-Sundholm
|
GAGCIB
|
05.09.2010
|
Tampere
|
Bjarne Wickström
|
GAGCIB
|
12.03.2011
|
Kirkkonummi
|
Kristiina Rautio
|
GAGCIB, NOM
|
13.03.2011
|
Kirkkonummi
|
Sirpa Lindelöf
|
GAGCIB
|
23.04.2011
|
Vantaa
|
Bjarne Wickström
|
GAGCIB
|
07.05.2011
|
Tallinna
|
Elena Noskova
|
EX 2
|
08.05.2011
|
Tallinna
|
Olga Komissarova
|
GAGCIB, BIV, NOM
|
GRAND INTERNATIONAL CHAMPION
|
11.06.2011
|
Hyvinkää
|
Bjarne Wickström
|
CACS, BIV, BIS1Breed
|
12.06.2011
|
Hyvinkää
|
Martin Sanda
|
CACS, NOM
|
02.07.2011
|
Kempele
|
Carl Kristian Gulsett
|
CACS, NOM
|
03.07.2011
|
Kempele
|
Vesna Riznar-Resetic
|
CACS, BIV, NOM
|
30.07.2011
|
Espoo
|
Beverly Elian
|
CACS
|
31.07.2011
|
Espoo
|
Stephane Bernard
|
CACS, BIV
|
27.08.2011
|
Luleå
|
Dorte Kaae
|
CACS, BIV, NOM
|
28.08.2011
|
Luleå
|
Lone Lund
|
CACS
|
08.10.2011
|
Jyväskylä
|
Marc Cratucci
|
CACS
|
09.10.2011
|
Jyväskylä
|
Elena Zagorskaja
|
CACS
|
18.11.2011
|
Helsinki
|
Henry Hornell
|
CACS, BIV
|
SUPREME CHAMPION
DVM
|
19.11.2011
|
Helsinki
|
Steven Jones
|
KM
|
31.12.2011
|
Lohja
|
Marie Westerlund
|
KM, BIV, NOM
|
01.01.2012
|
Lohja
|
Henry Hornell
|
KM, NOM
|
14.04.2012
|
Umeå
|
Marie Westerlund
|
KM
|
15.04.2012
|
Umeå
|
Sirpa Lindelöf
|
KM, NOM
|
19.05.2012
|
Tampere
|
Alessandro Chibaudo
|
KM
|
20.05.2012
|
Tampere
|
Robert Lubrano
|
KM
|
09.06.2012
|
Hyvinkää
|
Alexander Platz
|
KM
|
10.06.2012
|
Hyvinkää
|
Marie Rihova
|
KM, BIV
|
15.09.2012
|
Tampere
|
Siitosluokassa
|
BIS 1 Breed
|
04.11.2012
|
Helsinki
|
Siitosluokassa
|
2 Breed
|
|
|
|
Kastraatit yli 10kk
|
25.05.2013
|
Tampere
|
Christiano Sandon
|
CAP, BIV, NOM
|
26.05.2013
|
Tampere
|
Alessandro Chibaudo
|
CAP, NOM
|
15.06.2013
|
Skellefteå
|
Sirpa Lindelöf
|
CAP, NOM, BIS
|
PREMIOR
|
16.06.2013
|
Skellefteå
|
Anne Veland
|
CAPIB, NOM, BIS
|
07.09.2013
|
Tampere
|
Tellervo Kass
|
CAPIB
|
10.05.2014
|
Tampere
|
Vera Vasieljeva
|
EX2
|
11.05.2014
|
Tampere
|
Karl Preiss
|
CAPIB
|
INTERNATIONAL PREMIOR
|
24.5.2014
|
Hyvinkää
|
Magdalena Kudra
|
CAGPIB
|
25.5.2014
|
Hyvinkää
|
Jetta Eva Madsen
|
CAGPIB
|
BIV=värin parasNOM=tuomarin parasBIS=kategorian paras"BIS1 breed"=kategorian paras siitosuros DVM= Distinguished Variety Merit (saanut 10 värinparas-tulosta 2 vuoden aikana)
Vuoden kissa -kilpailun tulokset
Sijoitus vuoden kissakilpailussa
|
Kilpailuluokka
|
Yhdistys
|
2010
|
|
|
2
|
Maine Coon uros
|
Suomen Maine Coon kissat ry
|
7
|
Kategoria II aikuinen
|
Pirkanmaan rotukissayhdistys
|
2011
|
|
|
2
|
Maine Coon uros
|
Suomen Maine Coon kissat ry
|
2
|
Maine Coon siitosuros
|
Suomen Maine Coon kissat ry
|
1
|
Kategoria II siitosuros
|
Pirkanmaan rotukissayhdistys
|
6
|
Kategoria II siitosuros
|
Suomen kissaliitto (koko Suomi)
|
2012
|
|
|
8
|
Maine Coon uros
|
Suomen Maine Coon kissat ry
|
3
|
Maine Coon siitosuros
|
Suomen Maine Coon kissat ry
|
5
|
Kategoria II siitosuros
|
Suomen kissaliitto (koko Suomi)
|
2013
|
|
|
3
|
Maine Coon kastraattiuros
|
Suomen Maine Coon kissat ry
|
4
|
Kategoria II kastraatti
|
Pirkanmaan rotukissayhdistys
|
3
|
Kastraattiuros
|
Pohjoinen rotukissayhdistys
|
10
|
Kategoria II kastraattiuros
|
Suomen kissaliitto (koko Suomi)
|
|